White & Stone 6 ft Tall Privacy Two Tone Fence
Vinyl Fence Collection 2026, All Vinyl Fencing, Two Tone Vinyl Fence
6 Ft Tall
| FEATURES | TECHNICAL |
| Top Rail | 1.5"X5.5" Ribbed Pocket Rail |
| Caps | Flat Cap External |
| Mid Rail | N/A |
| Bottom Rail | 1.5" x5.5" Ribbed Pocket + Insert |
| Posts | 5" x 5" White Post 0.135 Wall |
| Panels | 11.3" T/G x 8 Grey/Stone Colour |
| Panel Width | 8 Feet Long (94") |
| Brand | National Vinyl / Homeland |
| Colours | White & Stone Two Tone |
| Starting @ $ | $239.60 Per Panel Kit / Supplied |
| DIY Supplied Pricing is $29.95/FT Sold in Sections Order Using SKU#0420W&G33PNL32-20NVP/HL | |
| Installation Cost $10.00/FT Volume Discounts Apply | |
| **Panel Kits Include The Following** | |
| 2-Rails, 1-Insert, 8-Grey Panels, 2-Grey U-Channel, 1-Cap, 1-Post 1-Pipe, 2-Collars, 1-TRT | |
| POST KIT: 4 Tall, 5 Tall, 6 Tall (Includes: 1-Post, 1-Cap, 1-Pipe, 2-Collars) | |
| Supplied $65.00 | Installed $75.00 |
| Order Using SKU#0420WHITE12PK44-20NVP | |
| Gate Kit Max of 48" Wide ** Add $40 Per Foot over 4 FT ** (Includes: 2-Sides,2-Rails, 2-UC, 2-Caps, 4 Panels, 1-Hardware Kit, 1-Post Kit) | |
| Supplied $275.00 | Installed $375.00 |
| Order Item Using: SKU#0420W&G58GK802-20NVP/HL | |
Featured Products
OHD Garage Door Torsion Cable for 14ft High Doors -Pair
OHD Garage Door Torsion Cable for 14ft High Doors -Pair
Garage Door Torsion Cable for 14ft high Door Replacement galvanized torsion cables sold in a pair – 190” long 1/8” thickTorsion cable for 14ft high door with end sleeves and looped endsIf your cables look worn or frayed, they need to be replacedCompatible with all residential steel and wood doors 14ft high up to 16ft wide with standard lift torsion springs
$32.95
OHD Garage Door Torsion Cable for 14ft High Doors -Pair
Garage Door Torsion Cable for 14ft high Door Replacement galvanized torsion cables sold in a pair – 190” long 1/8” thickTorsion cable for 14ft high door with end sleeves and looped endsIf your cables look worn or frayed, they need to be replacedCompatible with all residential steel and wood doors 14ft high up to 16ft wide with standard lift torsion springs
$32.95





