White & Tan 6 ft Tall Privacy Two Tone Fence
Vinyl Fence Collection 2026, All Vinyl Fencing, Two Tone Vinyl Fence
6 Ft Tall
| FEATURES | TECHNICAL |
| Top Rail | 1.5"X5.5" Ribbed Pocket Rail |
| Caps | Flat Cap External |
| Mid Rail | N/A |
| Bottom Rail | 1.5" x5.5" Ribbed Pocket + Insert |
| Posts | 5" x 5" White Post 0.135 Wall |
| Panels | 11.3" T/G x 8 Tan (Almond) Colour |
| Panel Width | 8 Feet Long (94") |
| Brand | National Vinyl / Homeland |
| Colours | White & Tan (Almond) Two Tone |
| **Panel Kits Include The Following** | |
| 2-Rails, 1-Insert, 8-Tan Panels, 2-Tan U-Channel, 1-Cap, 1-Post 1-Pipe, 2-Collars, 1-TRT | |
| POST KIT: 4 Tall, 5 Tall, 6 Tall (Includes: 1-Post, 1-Cap, 1-Pipe, 2-Collars) | |
| Gate Kit Max of 48" Wide (Includes: 2-Sides,2-Rails, 2-UC, 2-Caps, 4 Panels, 1-Hardware Kit, 1-Post Kit) | |
Featured Products
Arrowwood Accent Top Series *Black*
Install & Supply Options ** Special Order Only **
LATTICE TOP FENCE SPECIFICATIONSStyle: Lattice Top PrivacyFence Color: BLACKFence Height: 4′. 5′ & 6′Post Cap Style: Customer ChoicePicket Size: 5/8″ x11 3/8″ Tongue & GroveRails: 2″ x 6″ Deco 71.5″ (Ribbed)Aluminum Reinforcement Rails: Top and Bottom Rails
Install & Supply Options ** Special Order Only **
LATTICE TOP FENCE SPECIFICATIONSStyle: Lattice Top PrivacyFence Color: BLACKFence Height: 4′. 5′ & 6′Post Cap Style: Customer ChoicePicket Size: 5/8″ x11 3/8″ Tongue & GroveRails: 2″ x 6″ Deco 71.5″ (Ribbed)Aluminum Reinforcement Rails: Top and Bottom Rails





