Cross Buck Ranch Fence
Product Code: *** Winter Sale on this Product ***
| FEATURES | TECHNICAL |
| Top Rail | 1.5" x 5.5" Ribbed Rail |
| Caps | Flat Cap External |
| Mid Rail | 1.5" x 5.5" Ribbed Rail x 2 |
| Bottom Rail | 1.5" x 5.5" Ribbed Rail |
| Posts | 5" x 5" Posts 0.150 Wall |
| Panel or Picket | N/A |
| Panel Width | 8 Feet Long |
| Brand | National Vinyl Products |
| Colours | White |
| **Panel Kits Include The Following** | |
| 1-Top Rail 2-Mid Cross Rails, 1-Bottom Rail, 1-Post, 1-Cap, 2-Collars, 1-TRT, 1-Pipe | |
Featured Products
Trex Fence Posts
Install & Supply Options ** Special Order Only ** 8 / 9 / 12 FT
Trex Fence Post Features Fence Posts (Seclusions/Horizons) from Trex can be used for all types of fencing applications including Trex Fencing systems, wood fence sections, and ornamental panelsPerennial beauty available in three rich, natural wood-like colors 5″x5″ Trex Fencepost is available in 8′, 9′, and 12′ lengths and is backed with an industry-leading Trex warrantyTrex fence post caps are sold separately Select Length 8-ft.9-ft.12-ft.Select Color
Install & Supply Options ** Special Order Only ** 8 / 9 / 12 FT
Trex Fence Post Features Fence Posts (Seclusions/Horizons) from Trex can be used for all types of fencing applications including Trex Fencing systems, wood fence sections, and ornamental panelsPerennial beauty available in three rich, natural wood-like colors 5″x5″ Trex Fencepost is available in 8′, 9′, and 12′ lengths and is backed with an industry-leading Trex warrantyTrex fence post caps are sold separately Select Length 8-ft.9-ft.12-ft.Select Color





