Titan Series Raised Garden Bed
| FEATURES | TECHNICAL |
| Size | 4FT Wide x 8 FT Long x 24" Tall |
| Rails | 1.75" x 8" Rails |
| Caps | Flat External |
| Floor | No Floor |
| Posts | 5" x 5" Posts 0.135 Wall |
| Panels | 11-3/4" TG Double Rib |
| Box Length | 8 Feet Long |
| Colours | White other colors on Request |
| Pricing Per Unit | $499/ Each |
| Buy 2 Units | $425/ Each |
| Buy 4 Units | $399/ Each |
| Buy 6 units | $300/ Each |
Featured Products
Residential Door Cables 7FT Door
OHD-CABLES-7 Pair:
NO FINE PRINT WE KEEP THIS SIMPLE, PERIOD!YES 100%, We Sell & Service all Door Types!Derkson Garage Door Cables (Standard Residential) Torsion Spring Cable Assembly for 7ft High Door (8'6") - Pair OHD-CABLES-7 Pair: $39.95 + $125 Dispatch Call + $109/HR Labour + Any other parts used DESCRIPTIONThis kit is designed for use with 7’ doors and includes a pair of 8’6” length cables that are 1/8" thick. The cables include built-in loops and stops for convenient installation, and are compatible with 400-8 / 400-96 residential garage door cable drums. Before ordering: Please note that these cables were not intended to be used with Wayne Dalton Doors featuring the TorqueMaster System. See TorqueMaster Conversion Kit for DIY Repair of the TorqueMaster System. Need A Hand With Installation?We can help! Call us at (306) 525-2585, email us at [email protected], or visit our services page to learn more.
$39.95
OHD-CABLES-7 Pair:
NO FINE PRINT WE KEEP THIS SIMPLE, PERIOD!YES 100%, We Sell & Service all Door Types!Derkson Garage Door Cables (Standard Residential) Torsion Spring Cable Assembly for 7ft High Door (8'6") - Pair OHD-CABLES-7 Pair: $39.95 + $125 Dispatch Call + $109/HR Labour + Any other parts used DESCRIPTIONThis kit is designed for use with 7’ doors and includes a pair of 8’6” length cables that are 1/8" thick. The cables include built-in loops and stops for convenient installation, and are compatible with 400-8 / 400-96 residential garage door cable drums. Before ordering: Please note that these cables were not intended to be used with Wayne Dalton Doors featuring the TorqueMaster System. See TorqueMaster Conversion Kit for DIY Repair of the TorqueMaster System. Need A Hand With Installation?We can help! Call us at (306) 525-2585, email us at [email protected], or visit our services page to learn more.
$39.95
Arrowwood Accent Top Series *Black*
Install & Supply Options ** Special Order Only **
LATTICE TOP FENCE SPECIFICATIONSStyle: Lattice Top PrivacyFence Color: BLACKFence Height: 4′. 5′ & 6′Post Cap Style: Customer ChoicePicket Size: 5/8″ x11 3/8″ Tongue & GroveRails: 2″ x 6″ Deco 71.5″ (Ribbed)Aluminum Reinforcement Rails: Top and Bottom Rails
Install & Supply Options ** Special Order Only **
LATTICE TOP FENCE SPECIFICATIONSStyle: Lattice Top PrivacyFence Color: BLACKFence Height: 4′. 5′ & 6′Post Cap Style: Customer ChoicePicket Size: 5/8″ x11 3/8″ Tongue & GroveRails: 2″ x 6″ Deco 71.5″ (Ribbed)Aluminum Reinforcement Rails: Top and Bottom Rails





