The Brentwood Garden Bed
| FEATURES | TECHNICAL |
| Size | 4FT Wide x 8 FT Long x 24" Tall to 12” Tall Stepped Box |
| Rails | 2" x 6" Rails |
| Caps | Flat External |
| Floor | No Floor |
| Posts | 5" x 5" Posts 0.135 Wall x 6 |
| Panels | 11-3/4" TG Double Rib |
| Box Length | 8 Feet Long |
| Colours | White other colors on Request |
| Pricing Per Unit | $499/ Each |
| Buy 2 Units | $425/ Each |
| Buy 4 Units | $399/ Each |
| Buy 6 units | $300/ Each |
Featured Products
TREX Fence Post Caps
Buy Now
Fence Post Caps Features: Trex Fence Post Cap (Seclusions/Horizons) is made for a 5″ x 5″ Trex composite fence postThe flat top and pyramid post caps are made by Trex and backed by a warrantyThe crown post cap is an FDS product and does not carry a warranty Select Cap Style CrownFlat TopPyramid
Buy Now
Fence Post Caps Features: Trex Fence Post Cap (Seclusions/Horizons) is made for a 5″ x 5″ Trex composite fence postThe flat top and pyramid post caps are made by Trex and backed by a warrantyThe crown post cap is an FDS product and does not carry a warranty Select Cap Style CrownFlat TopPyramid
REDIbttmboss78
REDIboss78 Bottom AssemblyTurn your REDIclassic52 into a REDIboss78 with just 4 bolts. Description:REDIbttmboss is a complete post driver bottom assembly with 3 1/8″ guide tube. This is the bottom half of the REDIboss78 driver and can be easily added to your REDIclassic52 driver when you want to drive larger posts. Perfect for increasing the versatility of your REDIclassic52 driver. The bottom assemblies on each model are interchangeable by simply removing 4 bolts and switching out! Purchase includes a 2 1/4″ REDIboss78 friction fit reducer sleeve. Other sizes of reducer sleeves available for purchase separately.
$725.00
REDIboss78 Bottom AssemblyTurn your REDIclassic52 into a REDIboss78 with just 4 bolts. Description:REDIbttmboss is a complete post driver bottom assembly with 3 1/8″ guide tube. This is the bottom half of the REDIboss78 driver and can be easily added to your REDIclassic52 driver when you want to drive larger posts. Perfect for increasing the versatility of your REDIclassic52 driver. The bottom assemblies on each model are interchangeable by simply removing 4 bolts and switching out! Purchase includes a 2 1/4″ REDIboss78 friction fit reducer sleeve. Other sizes of reducer sleeves available for purchase separately.
$725.00





