Huntington Picket Accent Series
Vinyl Fence Collection 2026, All Vinyl Fencing, Accent Top Privacy
Product Code: Installation & Supply Options call or txt for Quote
| FEATURES | TECHNICAL |
| TOP RAIL | 2" x 3.5" Flat Ribbed Rail |
| CAPS | Flat Cap External |
| MID RAIL | 2" x 6" Flat Ribbed Pocket Rail |
| BOTTOM RAIL | 2" x 6" Flat Ribbed Pocket Rail + Insert |
| POSTS | 5" x 5" Posts 0.150 Wall |
| PANEL | 11-3/4" T/G x 49.5" x 8 |
| PICKET | 1.5" x 1.5" x 14.5" x 25 |
| PANEL WIDTH | 8 Feet Long |
| BRAND | Bufftech |
| COLOUR | WHITE |
| **Panel Kits Include The Following** | |
| 1-Top Rail 1-Mid Rails, 1-Bottom Rail, 1-Post, 25-Pickets, 1-Cap, 2-Collars, 1-TRT, 1-Pipe | |
Featured Products
Gate upright Template accessories
Gate upright Template accessories
These are for the blocks only. ** Adapter for Jig ** Templates shown are purchased separately ** See Templates ** Vise grip swivel clamp not included This system fits Our standard kits and quickly bolts to our portable routing system. Our gate templates allow you to rout a set of 2 inch gate uprights at once. For use with our 5 inch jig
$250.00
Gate upright Template accessories
These are for the blocks only. ** Adapter for Jig ** Templates shown are purchased separately ** See Templates ** Vise grip swivel clamp not included This system fits Our standard kits and quickly bolts to our portable routing system. Our gate templates allow you to rout a set of 2 inch gate uprights at once. For use with our 5 inch jig
$250.00
White Ash Vinyl Fence
White with wood tones,Book Now !
NO FINE PRINT WE KEEP THIS SIMPLE, PERIOD!6 Tall White Ash Vinyl Fencing SystemBook Your Fence Now! Send us a Drawing & we will Look at the best Possible Pricing we can offer for your Project.
White with wood tones,Book Now !
NO FINE PRINT WE KEEP THIS SIMPLE, PERIOD!6 Tall White Ash Vinyl Fencing SystemBook Your Fence Now! Send us a Drawing & we will Look at the best Possible Pricing we can offer for your Project.





